"Kendi İşinin Sahibi Olmak"

İşletme sahibi olmak yani kendi işini kurmak ve kendi işinin sahibi olmak bir çoğumuzun hayali…Bu hayali gerçekleştirmek için şu ana kadar ne yaptınız ? . Hobinin paraya dönüşme ihtimalini görerek kendi işinizi kurmak istemez misiniz ? Hobinizi sevdiğiniz bir işe dönüştürmek ve internet üzerinden satış yapabilmek için takip etmeniz gereken stratejiler bulunuyor. 

Hobinizi bir işe dönüştürmek için bir planınız olması gerekiyor. Bir ürün üretiyorsanız, bu ürünü ilgi çekecek ve satılabilecek şekilde nasıl müşterilere sunacağınızı ve pazarlayacağınızı planlamanız gerekiyor.

Belirli bir sermayeye sahipseniz, sermaye yönetimini planlamanız da başlangıç için yapılması gerekenler arasında yerini almakta. Ürün fiyatlandırma stratejileriniz, rakip firma araştırmaları yapmanız bu süreçte çok önemlidir.

Şirket Kurmak Gerekli mi ?

İnternet üzerinden e-ticaret sitesi satışı yapabilmek için bir şirket kurmanız gerekiyor. Bankalarla anlaşmak ve sanal pos kullanımı gibi nedenlerle vergi mükellefi olmanız gerekiyor.

İlk etapta bir şahıs şirketi kurarak da internet üzerinden satış yapmaya başlayabilirsiniz. Daha büyük bir sermayeyle şirket açmayı düşünüyorsanız Limited şirket de kurabilirsiniz.

E-ticaret sitesi ve altyapı seçimi

E Ticaret üzerinden satış yapabilmek için bir e-ticaret siteniz olması gerekiyor. Online pazar yerlerinde de kendi mağazanızı açarak satışlar yapabilirsiniz; fakat kendi e ticaret siteniz olursa işinizi bir markaya dönüştürmek daha kolay olacaktır.

E-ticaret site altyapı seçimi sorunsuz çalışabilecek ve taleplerinizi karşılayabilecek bir altyapınızın olması en önemli konudur. E ticaret sitenizin sürekli olarak aktif olması, müşterilerinizi mağdur etmeden, onlara kaliteli bir şekilde hizmet vermek markalaşma ve e ticaret alanında en önemli unsurlardan biridir.

E-ticaret sitenizi hazır e-ticaret paketlerinden yararlanarak güvenilir bir şekilde kurabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi almak için A.E.S Medya ile iletişime geçebilir ” DEMO FORMU ” nu doldurarak e ticaret sitesi admin paneli ve müşteri ara yüzünü ücretsiz inceleyebilirsiniz. 

Sosyal Medya ve Rakip Analizi

Marka yada işletme adınızın diğer mecralarda yer alıp almadığı, başka bir firmanın aynı ismi kullanıp kullanmadığı çok önemlidir. Marka tescilinizin olması sizi daha sonra doğacak risklerden korur. Sosyal medya platformlarında e ticaret sitenizde kullanmayı düşündüğünüz ismin olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Olabildiğince e ticaret sitenizin ve sosyal medya platformlarındaki kullanıcı isminizin aynı olması markalaşma süreci için önemlidir. Müşteriniz e ticaret sitenizde gördüğü logoyu ve ismi diğer platformlarda da görürse akılda kalıcılığı artar ve sizin kurumsal bir firma olduğunuzu vurgulamaya yardımcı olur.