E Ticaret Sitesi Müşteri İlişkisi

Bir tüketicinin bir ürünü satın alma ortalama süresi 28 gün, fakat satın almaya karar verme süresi saniyelerle ifade ediliyor.

Peki tüketici bu ortalama 28 günü nasıl değerlendiriyor;

Tüketicinin bir ürünü satın almaya karar vermesi için ilk önce ihtiyacın doğması gerekiyor. Fakat tüketici güdüsel olarak bu ihtiyaçları bastırmaya yönelik bir eğilim gösterir. Bu süreçte ise bizler e ticaret sitesinin hedef kitlesini reklamlarla uyararak ihtiyacını hatırlatma ya da öncelik vermesi konusunda harekete geçirme yönünde çalışmalar yaparız. Yani bir tüketicinin satın alma kararını harekete geçirmeye çalışırız. Burada ortaya çıkan risk ise ihtiyacı uyandırdığınızda müşterinin alternatifler araması söz konusudur. Bu nedenle ihtiyaç dürtüsü yaratıldığı anda e ticaret sitenizden satın alma kararını anında verdirebilmek için elinizden geleni yapmanız gerekmektedir.

Neden Sizin E Ticaret Siteniz Tercih Edilir ?

Tüketiciler ortalama günlük farkında olmadan 25 Milyon marka dürtüsüyle baş başa kalırlar. Bu nedenle diğer markalardan yada rakiplerinizden bir adım önde olmak zorundasınız. E ticaret sitelerinde bu süreleri lehinize çevirmek için önemli sayılabilecek ve tüketicinin bilinç altında değerlendirdiği şeyleri ise şöyle sıralayabiliriz;

%39 Site Güvenirliliği

%31 Aradığım ürünü Sistemde Kolayca Bulabilmem

%30 Kredi Kartı Bilgilerimin Güvende Olduğunu Bilmem

İhtiyacını uyandırdığımız ve satın alma kararını ortaya koymasına yardımcı olduğumuz, bir bakıma yönlendirdiğimiz yeni müşterimiz için ikinci aşama ise satın alma sürekliliğini sağlamak ve sadık müşteri yaratarak satın alma kararını sürekli vermesini sağlamak. Artık bir bakıma ihtiyaçlarını dürtülemeden her ihtiyaç duyduğunda markamızın ve e ticaret sitemizin aklına gelmesini sağlamak. Bunun için ise değişik alternatifleri kullanmak mümkün;

Tekrarlı alışverişi tetikleyen en önemli kampanya kurguları?

%53 Bir Sonraki Alışveriş İçin İndirim Çeki Verme

%19 Aradığım Ürünü Sistemde Kolayca Bulabilmem

%28 Bonus Kazanım

Web sitemiz ilk sayfada çıkar mı ?

SEO çalışmalarının hedefi web sitenizin yada e ticaret sitenizin üst sıralarda çıkması, müşteri potansiyelini arttırmak ve bilinirliği arttırmaktır. SEO markanızı güçlendirir. Web sayfanızın ilk sıralara yükselmesi için komplike çalışmalar gerekmektedir. Bu çalışmalar firmamız tarafından SEO Yönetim hizmeti olarak sunulmaktadır. SEO çalışmalarının sonuçlanması genel olarak ilk sayfada iyi bir yerlere gelebilmek 1 AY ile 3 Ay arasında sürmektedir. Devamlılığını sağlamak ise SEO çalışmalarının sürekli olarak yenlilenmesi ve devam etmesiyle birebir orantılıdır.

Google aramalarında nerede çıkacağız ?​

SEO yönetimi ile çalışmalar sonucunda organik SEO yöntemleri ile siteniz üst sıralara çıkacaktır. Arama motorlarında üst sıralarda Google adwrods reklamları anahtar kelimeler doğrultusunda çıkabilmektedir. Önemli olan reklamsız olarakda üst sıralarda yer alabilmektir. Google’da sağ ve üst kısımda yer alan Sponsor Bağlantı olarak yer alan alanlar Google Adwords reklamlarıdır. O alanda reklam vererek ilk sayfada yer alabilirsiniz. Fakat bunun için sürekli olarak reklam bütçesi ayrılmalıdır. Seo danışmanlığı ise web sitenizin Google’da sol kısımda yer alan organik arama sonuçları arasında sitenizin ilk sayfaya yükseltilmesidir.

SEO Ücreti Nedir ?​

SEO çalışmaları kapsamlıdır. SEO yönetiminin aşamaları ve düzenliliği önemlidir. SEO paketlerimiz bulunmakta ve bu paket ücretleri genel olarak sitenizin durumuna, yapısına ve istenen çalışmalara göre değişiklik göstermektedir. SEO paketlerimiz ve SEO çalışmalarımız için AES Medya SEO Ajansı ile irtibata geçebilirsiniz.