Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğraf çekimi E-ticarette ürün fotoğrafları, satışlarınızı ve geri dönüşümlerinizi artırmak için oldukça önemlidir. Ürün fotoğraflarının, tüketicilerin satın alma kararlarına doğrudan etkisi bulunmaktadır.

E-Ticaret sitenizde ve pazar yerlerinde yayınlamak üzere ürün fotoğraflarınıza ihtiyacınız var. Ürünleri bir stüdyoya taşımak hem zahmetli, hemde ürünlere zarar veren bir durum…Ürün fotoğraflarınızın istenen format ve ölçülerde olması gerekmektedir. Bir çok pazaryeri sitesinde ürünlerinizi satmanız artık çok kolay peki ürün fotoğraflarınızın ürünlerinizin satışına doğrudan etki ettiğini biliyormuydunuz ?

E-Ticaret sitelerinde satışı arttırmak için en önemli unsurlardan bir tanesi, ürün fotoğraflarınızın yeterli kalitede ve ürün tanıtımına uygun kompozisyonda olmasıdır.Satışlarınızı arttırmak ve e-ticaret sitenizde doğru ürün fotoğrafları sergilemek sizi rakiplerinizden bir adım öteye götürecektir.

Profesyonel ürün fotoğraf çekimi yaptığımız bazı ürünler ;

Giyim fotoğraf çekimi, takı fotoğraf çekimi, aksesuar fotoğraf çekimi, ayakkabı fotoğraf çekimi, hırdavat fotoğraf çekimi, çiçek fotoğraf çekimi, yiyecek fotoğraf çekimi, kumaş fotoğraf çekimi, mobilya fotoğraf çekimi, çanta fotoğraf çekimi, tekstil fotoğraf çekimi, e-ticaret fotoğraf çekimi, gıda fotoğraf çekimi, tesettür fotoğraf çekimi, abiye fotoğraf çekimi, gelinlik fotoğraf çekimi, moda fotoğraf çekimi, dış mekan fotoğraf çekimi, erkek giyim fotoğraf çekimi, bayan giyim fotoğraf çekimi, ticari fotoğraf çekimi, hizmet fotoğraf çekimi, endüstriyel fotoğraf çekimi, tesettür dış mekan fotoğraf çekimi, hepsi burada için fotoğraf çekimi, N11 için ürün fotoğraf çekimi, gittigidiyor için ürün fotoğraf çekimi, trendyol için fotoğraf çekimi, web için fotoğraf

Kameranın elde durması ve çekimlerin elde yapılması, fotoğraflarda titremeye neden olacağı için, net bir çekim olması mümkün olmaz. Tripod kullanmak, fotoğrafların daha net olmasını sağlar.Fotoğrafların kaliteli görünmesi için en önemli detaylardan biri de doğru ve iyi aydınlatılmış bir ortamda fotoğrafların çekilmesidir. İyi aydınlatılmış bir ortamda sıradan bir kamera ile çok net ve kaliteli çekilmiş fotoğraflar ürün satışlarınızı doğrudan etkileyecektir.Aydınlatma ve kameradan sonraki en önemli konu ise arka plandır. Fotoğraf çekimlerinde sabit bir arka plan kullanmak, ürün fotoğraflarınızda bir standart oluşturmamızı sağlar. Ürün çekiminde genellikle beyaz arka fon kullanılmaktadır. Tabii ki ürünlerinizin rengine göre de bu arka plan değişiklik gösterebilir.

Fotoğraf düzenleme araçları ile çektiğimiz fotoğraflarda bir takım renk ve ışık ayarları yapabiliriz. Fakat bu düzenlemelerin çok fazla yapılması, ürünün doğal görüntüsünü bozmaktadır.

Doğru ışık ortamını ve kamera açısını yakaladığımızda çektiğimiz fotoğrafların görüntüsü zaten yeterli olacaktır. Renkler üzerinde fazla düzenleme yaptığımızda doğal görünüm kaybolacağı için, tüketicileri yanıltmış olabiliriz. Bu durum e ticaret ürün fotoğrafları için sakıncalı bir hal alabilir ve satış sonrası müşteri memnuniyetsizliği yaratabilmektedir.