Fiziki Mağazanızı İnternete Taşıyın

E-Ticarete giriş için fırsat denilecek bir dönem gibi düşünüyorsunuz ama unutmayın sizden önce bu fırsatı değerlendirenler ve yola çıkanlar var. Beklediğiniz her gün bir kar ve ticaret kaybı… Müşterilerin internet üzerinden alışveriş alışkanlığının artması, pandemi süreci, e-ticaret hacminin giderek artmasından dolayı internet üzerinden satış yapmayan mağazaların ayakta kalması giderek zorlaşıyor. Sadece işyerinizi ayakta tutabilmek için değil, aynı zamanda daha yüksek kazanç elde edebilmek için de e-ticaret yapmanız artık bir zorunluluk haline geldi. Fiziki mağazanızı internete taşımak ve binlerce kilometre uzaktaki müşterilere satış yapmak çok zor ve maliyetli değil.

Sanal mağazanızda işlerin yolunda gidebilmesi için gerekli olan bazı hususlar:

  • E-ticaret sitesi açmaya karar verdiğinizde site tasarımı, sanal POS maliyetleri, güvenlik sertifikaları gibi bazı maliyetleriniz olacaktır. Dolayısıyla belli bir sermayeye ihtiyaç duyacaksınız.
  • Online müşteri desteği sağlayabilecek birine ihtiyacınız olacaktır.
  • Sipariş takibini düzenli yapmanız ürünleri tam vaktinde teslim etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde sadık bir müşteri portföyü oluşturamazsınız.
  • Google ve sosyal medya reklamları ile e-ticaret sitenizin bilinirliğini artırmanız gerekiyor. Daha önce bu konularda çalışmalar yapmadıysanız, dışarıdan destek alabilirsiniz.
  • E-Ticaret ticarete adım atmanın en pratik ve masrafsız yo