"Google Remarketing"

Yeniden Pazarlama anlamına gelmektedir.Remarketing, Google’ın internet reklamcılığında sunduğu seçeneklerden bir tanesidir. Daha önce pazarlama faaliyeti gerçekleştirmiş olduğunuz bir kitleyi hedefleyerek, bu kitleye yeniden pazarlama yapmanızı sağlayan bir yöntemdir.

2010 yılından beri kullanılmakta olan Google Remarketing, özellikle e-ticaret siteleri için oldukça etkili bir yöntemdir. Reklam kampanyanızda sitenizi ziyaret etmiş, fakat alışveriş yapmadan çıkmış olan kullanıcıları yeniden hedefleyerek onlara özel reklamlar yayınlamanızı sağlar. Remarketing yapabilmek için reklam verdiğiniz platform ile reklamı yayınlayan platformun entegre çalışması gerekir.

Yeniden pazarlama, web siteniz veya mobil uygulamanızla daha önce etkileşimde bulunmuş olan kullanıcılara ulaşmanın bir yoludur. Reklamlarınızı, Google veya iş ortağı web sitelerine göz atarlarken bu kitlelerin karşısına stratejik bir şekilde konumlandırmanıza olanak tanır, bu da marka bilinirliğinizi artırmanıza ve kitlelere satın alma işlemi yapmalarına yardımcı olur.

Remarketingin Yararları

İster satış etkinliğini veya kayıt işlemlerini artırmayı, isterseniz de markanızın bilinirliğini güçlendirmeyi hedefliyor olun, yeniden pazarlama, reklamlarınızın stratejik bir bileşeni olabilir. 

Yeniden pazarlamayı kullanmanın sağladığı bazı avantajlar:

  • Doğru erişim/Doğru zamanlı hedefleme: İşletmenizle daha önceden etkileşim kuran kişilere başka bir yerde arama yaptıkları ve satın alma olasılığı taşıdıkları sırada reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Ayrıca, müşteriler Google Arama’da işletmenizi etkin bir şekilde ararlarken onlara reklamlarınızı göstererek sizi bulmalarında yardımcı olabilirsiniz.
  • Odaklı reklamcılık: Belirli durumlara özel reklamcılık için yeniden pazarlama listeleri oluşturabilirsiniz. Örneğin, alışveriş sepetine bir ürün eklemiş ancak işlem gerçekleştirmemiş olan kullanıcıları hedefleyen bir yeniden pazarlama listesi oluşturabilirsiniz.  
  • Büyük ölçekli erişim: Yeniden pazarlama listelerinizdeki kullanıcılar cihazlarında 2 milyonun üzerinde web sitesine ve mobil uygulamaya göz atarken onlara ulaşabilirsiniz.
  • Etkili fiyatlandırma: Otomatik teklifleri kullanarak yüksek performanslı yeniden pazarlama kampanyaları oluşturabilirsiniz. Gerçek zamanlı teklif verme yöntemi, reklamınızı görüntüleyen kullanıcı için optimum teklifi hesaplayarak, reklam açık artırmasını mümkün olan en iyi fiyatla kazanmanıza yardımcı olur. Google’ın açık artırmasını kullanmanın ek bir maliyeti yoktur.
  • Reklam oluşturma kolaylığı: Reklam galerisini kullanarak ücretsiz metin, resim ve video reklam oluşturabilirsiniz. Etkili reklamlarınızı tüm ürün veya hizmetlerinize yaymak için dinamik yeniden pazarlama kampanyanızı Reklam galerisi düzenleriyle birleştirin.
  • Kampanya istatistikleri: Kampanyalarınızın performansı, reklamlarınızın gösterildiği yerler ve ödediğiniz fiyat hakkında raporlar alırsınız.

Remarketing Çözümlerimiz İçin Bize Ulaşın