E Ticaret; İnternet Aracılığıyla Dijital Pazarlama ve Satış

E ticareti ürünleri internet aracılığıyla pazarlama diyerek nitelendirirsek sanal dünyanın bize sunduğu ürün satış ve pazarlaması için etkin ve güncel olan tüm kanalları kullanmalıyız.

  • Google ve Yandex reklamları
  • İnstagram reklamları
  • Facebook reklamları
  • Ve diğer sosyal medya platformlarındaki reklam seçenekleri

Burada en önemli olarak nitelendireceğimiz reklam kanalı Google ve Yandex gibi arama motorları…Çünkü kullanıcıların hemen hepsi bir ürün satın almadan önce, ürünün fiyat ve özellik araştırmasını arama motorlarıyla yapıyor ve yapılan istatistiklere göre bu araştırma yapan kullanıcıların satın almaya dönüşme oranı %60….

Evde olduğumuz Covid sürecinde her tüketicide farklı/benzer davranışlar oluştu. 2 ay gibi bir sürede ihtiyaçlar düzene girdi. Fakat alışkanlıklarımızın değişmemesi ve tüketicinin e ticaretin temel kavramlarını öğrendiğini ve bu rahatlığı terketmeyerek daha da geliştireceğini öngörüyoruz.

Google ve Yandex reklamlarının en büyük avantajı birebir müşteriyle ilişkinizi yönlendirebileceğiniz birçok reklam seçeneği bulunmakta…Demografik özellikler, coğrafi hedef kitle seçebilme gibi birçok özellik mevcut. Örnek olarak İzmirde yaşayan 18-25 yaş arası belirli bir hobisi ya da daha önce bir ürünü araştırmış kişilere ulaşabiliyoruz.

İnstagram Facebook ve diğer sosyal medya plaformları da çok önemli…

Özellikle whatsapp reklamlarından çok ciddi sonuçlar alıyoruz.

Türk müşteri yapısı kredi kartıyla ödeme yapmış olsa bile firmayla güvenirlilik açısından temas etmek istiyor. Bu nedenle müşteri hizmetleri hattı olarak kullanılan bir whatsapp hattına reklam çıkmayı çok doğru buluyoruz.

Hemen Ücretsiz Deneyin!

Demo formunu doldurun, E-ticaret yazılımımızı ücretsiz inceleyin!