Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşamakta… Herkesin yüzü, mimikleri, giyimi, tepkileri, refleksleri ve tarzı farklıdır. Aslında herkes tarzını yansıtarak toplumda bir yer edinir ve diğer insanlar bu tarz nedeni ile O insanla iletişime geçme isteği duyar…

Kurumsal kimlik firmanızın ya da işletmenizin pazarlama alanında duruşunu ve tarzını belirler.

Tıpkı insanlarda olduğu gibi sizinle iletişime geçme isteği uyandıran bir tarz, tespit edilen hedef kitlenin harekete geçmesini sağlar.

Kurumsal Kimlik Aşamaları Nelerdir ?

1-)  Logo & Slogan
Logo tasarımı ve slogan firmanızın ya da markanızın ön plana çıkmasını, rakiplerinizden ayırt edilmesini ve potansiyel kitleye yaptığınız işle ilgili mesaj vermenizi sağlar

2 -) Renk ve Font
Kurumsal renk ve logonuz da kullanılan Font markanızın ifade şeklini belirler. Vermek istediğiniz mesajı ve duyguları uyandırır, harekete geçirir. ( Mavi ve Sade bir Fontun Huzuru temsili gibi…)

3-) Logonun Korunması

Kurumsal kimliğinizi yansıtacak olan Logonuzun net anlaşılır ifade edilmesi kadar kopyalanmaya ve başkaları tarafından kullanılmasına karşılık korunması gereklidir.

Düşünün ki ; yarattığınız marka ve logoyla tanımadığınız biri rakip bir firma yada mekan açarak size rakip olsun ve bütün emeklerinizin üzerinden haksız kazanç sağlasın… Bunu kim ister ki  ?

4 – Kartvizit – Kurumsal Baskılı Ürünler

Kurumsal sunum ürünleri olarak ifade edebileceğimiz bu ürünler, sizin müşterilerinizle olan diyoloğunuzun artmasına, markanızın güvenirliğine pozitif etkilerle katkı sunacaktır. Bütün çalışmalar reklam aracıdır ve marka hitini artıracak unsurlardır.

5 – Web Sitesi
Kurumsal kimliğinizi, markanızı yada işletmenizi tüm Dünya’ya sunabileceğiniz web siteleri, size potansiyel müşteriye ulaşma konusunda en büyük destekçidir. Güven, potansiyel müşteri bulma, süreklilik ve karlılık için en önemli unsurdur. Unutmayin ki çağımızda tüm telefon yada akıllı cihaz kullanıcıları, bir malı yada hizmeti satın almadan önce incelemelerini ve karşılaştırmalarını bu cihazlar üzerinden internet aracılığıyla yapmaktadır. Web sitesi size hiç kapanmayan bir işyeri ve herkesin görebileceği bir reklam imkanı sunar.

Powered by AES MEDYA's AES MEDYA.