Yeni Başlayanlar İçin E Ticaretin Faydaları

E ticarete yeni başlayan işletmeler için bir rehber olabilecek bu yazımızda, sanal mağazasını yeni açmayı düşünen kişiler için online mağazanın faydaları neden e ticaret sitesi kurulmalı gibi ana başlıklar içerisinde online mağazanın faydalarından bahsettik.

Yeni Pazarlama ve Satış Kanalı, Yeni Müşteriler

Dijital değişimin ön planda olduğu günümüzde e-ticaret, çok sayıda işletme ve girişimci için son derece önemli bir hale geldi. Online satışın yeni müşteriler getirmesi ve buna bağlı olarak e-ticarete duyulan ihtiyacın öncelik kazanmasıyla birçok işletme ürünlerinin satışını artırmak için bir e-ticaret sitesi kurarak online satış yapmaya öncelik vermeye çalışıyor.

E ticaret mağazasının kurulumu için dikkat edilmesi gereken unsurlardan daha sonraki yazılarımızda da bahsedeceğiz.

E ticaret satışının işletmeye faydaları nedeniyle e-ticaret sektörüne adım atan girişimciler, müşterilerine yılın 365 günü, 24 saat alışveriş deneyimi sunabiliyor. E-ticaret ile birlikte yeni müşteriler edinerek, karlılığını ve satışlarını arttırabiliyor.Yeni pazarlara açılma olanağına da kavuşan işletmeler e-ticaretin faydaları sayesinde, satışlarını artırarak işlerini büyütebiliyor. A.E.S Medya olarak; e-ticarete yeni başlayanlar için, online mağaza satışlarının faydaları konusunda önemli ipuçları sunuyoruz.

Kolay Alışveriş : E ticaret sitesinden yapılan alışveriş, müşterilerin satın alma yapması için herhangi bir saat kısıtlaması yapmıyor. Bu nedenle müşteriler e ticaret sitesinden günün herhangi bir saatinde alışveriş yapabiliyor.Bu nedenle, dünyada birçok insan; pratikliği ve rahatlığı nedeniyle e ticaret sitesinden alışverişi tercih ediyor.

Online mağaza açmak, satıcı tarafından hızlı ve kolay satış sağladığı gibi alıcı tarafında olan müşteri içinde online ödeme olanağının olması nedeniyle tercih sebebi oluyor. İnternetten alışveriş, ürünlere kolay bir biçimde ulaşıp satın alma imkanı yarattığı için özellikle günümüzde e-ticaretin zaman tasarrufu yaratması nedeniyle de en çok tercih edilen alışveriş şekli olmayı koruyor…

Az Maliyet : Normal mağazalarla karşılaştırıldığında, e-ticaret sitesinin kurulum maliyeti çok düşüktür. E-ticarette; daha az çalışanla giderleri ve envanteri daha iyi yönetmek ve maliyetleri azaltmak mümkündür. 

Müşteri Takibi : E-ticaret sitesinin satıcıya kazandırdığı en büyük kolaylıklardan bir tanesi; müşterilerin gereksinimlerini, satın alma alışkanlıklarını rahatlıkla gözlemleyebilmesidir. E-ticaret sitesi kurulumunu yeni yapmış olan girişimciler; müşterilerin ihtiyaçlarını rahat tespit ederek, sitelerinde kampanya,fiyat vb. etkenleri rahat koordine edebilirler.

Stok Takibi : E-ticarette, web tabanlı stok ve envanter yönetim sistemi kullanılarak; stok yönetiminin otomasyonu sağlanabilir ve bu sayede ürünlerin maliyeti ve işletme maliyetleri düşürebilir.

Markalaşma : E-ticaret, şirketlerin yeni müşteriler elde etmesine yardımcı oldur ve yeni müşterilerde artık markanızı bilir. Bu bağlamda E-ticaret işletmelerin pazardaki marka bilinirliğini artırmaya da destek olur. Google reklamları ve SEO çalışmalarıyla e-ticaret sitenizin, arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayarak, yeni müşterilere ulaşarak, markanızın farkındalığını artırabilirsiniz.

Vakit Kaybetmeyin !!!

Dijital dönüşüm sürecinin bir parçası olan e-ticaret, mevcut işletmelerin ve markaların online mağazaya dönüşümünü sağlayarak yeni müşteriler edinmesini sağlayan en büyük araçtır. Sizlerde bu dönüşüm içerisinde yerinizi almak ve e-ticarete başlamak istiyorsanız; akıllı e-ticaret paketlerinden birini seçerek e-ticaret danışmanlığı desteğimizden faydalanın ve markanızı dijital mağaza haline dönüştürün. Sanal mağazanın tüm dünyaya açık olduğunu ve müşterilere 24 saat alış veriş imkanı sunduğunu unutmayın…

Hemen Ücretsiz Deneyin!

Demo formunu doldurun, E-ticaret yazılımımızı ücretsiz inceleyin!